E-devlet doğalgaz fatura ödemesi nasıl yapılır?

E-devlet hayatımızı oldukça kolaylaştırdı. Yeni işe giriş durumlarında neredeyse tüm belgeleri zahmetsiz bir şekilde e-devlet üzerinden çıkarmaya başladık. E-devlet’ten önce kurum kurum dolaşarak belge toplanan günler neyse ki geride kaldı. Devletimiz de e-devlet sistemine oldukça önem vermekte olup, her geçen gün yeni güncellemeler ile farklı özellikleri sunmaya başladılar. Bu yazımız içerisinde E-devlet doğalgaz fatura ödemesi nasıl yapılır? sorusunun yanıtını sizler ile paylaşacağız. İşte o detaylar…

E-devlet üzerinden nasıl doğalgaz faturası…

E-devlet üzerinden doğalgaz faturası ödemek için; doğalgaz faturasının adınıza ait olması gerekiyor. TC Kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte e-devlet sistemine girin, arama yerine “Fatura Sorgulama ve Ödeme” yazın, ardından Abone numarasını ve yıl bilgisini seçip, alt kısımda bulunan Ödeme Durumu alanından Ödenecek Faturalar başlığını seçin.

Seçimi yaptıktan sonra…

Yukarıda belirtilen seçimleri gerçekleştirdikten sonra Sorgula butonuna tıklayarak ödenecek faturalarınızı görebilirsiniz. Ardından karşınıza çıkacak olan ekrandan Şimdi Öde butonuna tıklayarak ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Kart bilgilerinizi giriş yaparak ödeme işleminizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde ödemeniz anlık olarak ekrana yansıyacak ve tekrar sorgulama yaptığınızda, sizin yaptığınız ödeme Ödendi olarak görülecektir.

Bir ayrıntı daha…

E-devlet üzerinden şu an için sadece İstanbul iline ait doğalgaz faturaları için işlem yapılabiliyor. İlerleyen günler içerisinde gelecek yeni güncellemeler ile diğer iller için de ödeme işlemi yapılabilir.

E-devlet doğalgaz fatura ödemesi nasıl yapılır? başlıklı yazımızı okudunuz. Konuya ilişkin sorularınız ya da eklemek istedikleriniz var ise yorum kısmından iletebilirsiniz. Aynı zamanda E-Devlet kategorimize /e-devlet/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir