İcra Katibi 2019 maaşları ne kadar?

İcra Katipleri, Adalet Bakanlığına bağlı olarak; icra müdürlüklerinde görev yapmaktadır. Sözleşmeli ve kadrolu olarak her yıl icra katibi alımı yapılmaktadır. Katiplik memuriyet alanları içerisinde en çok başvuru yapılan alanlardan olmaktadır. Bu yazımız içerisinde; Katip adaylarının merakını giderebilmek adına İcra Katibi 2019 maaşları ne kadar? sorusunu yanıtlayacağız. Konu ile ilgili olarak detaylar aşağıda yer almaktadır…

İcra Katibi 2019 yılı maaşları…

İcra Katiplerinin maaşı, öğrenim düzeyine göre farklılık göstermektedir. Lise mezunu icra katibi ile, lisans mezunu katip aynı ücreti almamaktadır. 2019 yılı Temmuz ayı içerisinde gelen %6,01 oranında zam ile birlikte maaş tutarları öğrenim düzeyine göre aşağıdaki gibi olmaktadır…

Lise mezunu İcra Katibinin 2019 Temmuz – Aralık arası maaşı: 3683,84 TL

Ön Lisans mezunu İcra Katibinin 2019 Temmuz – Aralık arası maaşı: 3707,16 TL

Lisans mezunu İcra Katibinin 2019 Temmuz – Aralık arası maaşı: 3725,19 TL

Yukarıda belirtilen tutarlar 2019 yılı (Temmuz – Aralık) arası zamlı fiyatları olmaktadır. Evli ve çocuk farkı fiyatlara uygulanmamıştır.

İcra Katibi görevleri nelerdir?
  • İcra defterini temiz tutmak, icra dosyalarını düzenlemek.
  • Tebligat ile gelen evrakları dosyalarına işlemek.
  • İcra müdürü tarafından verilen yetki kapsamında; haciz ve satış işlemlerini gerçekleştirmek.
  • Haciz yolu ile tahsil edilmesi gerekli olan evrakları teslim alarak; evraklar üzerindeki inceleme işlemleri sonrasında önemine bakılarak evrakların ayrılması ve haciz işlemlerinin derhal başlatılması işlemlerini yapar.

İcra Katibinin görevleri ile ilgili olarak detaylı bilgilere /icra-katibinin-gorevleri-nelerdir/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Görüşlerinizi ve Yorumlarınızıaşağıda yer alan yorum bölümünden iletebilirsiniz. Konuya eklememizi istediğiniz bilgileri yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir