İstanbul’da katip çalışma saatleri

Zabıt katibi ya da icra katibi olmak isteyen arkadaşlarımızın merak ettiği bir konuda çalışma saatleridir. Ülkemizde en çok katip alımı yapan adliyeler İstanbul ili içerisinde yer aldığı için; bu yazımızda İstanbul’da katip çalışma saatleri hakkında bir yazı hazırladık. İşte detaylar…

Normal şartlar altında…

1 Haziran 2020 itibari ile normalleşmeye yönelik atılan adımlar sonucunda mesai saatlerimiz 09:00 ile 17:30 arasında olmaktaydı. Her zaman olduğu gibi 8,30 saatlik bir mesai dilimi mevcut idi. 24 Eylül 2020 tarihi itibari ile İstanbul Valiliği duyurusu ile mesai saatlerinde yeniden bir düzenleme oldu.

Mesai saatleri 1 saat düştü…

24 Eylül 2020 tarihi İstanbul Valiliği açıklaması ile mesai saatleri 09:00 ile 16:30 arasında olmuştur. Bu şekilde mesai saatleri 7,30 saat oldu. Bu durum koronavirüs sebebi ile mesai giriş ve çıkış saatlerinde yoğunluk yaşanmaması adına atılan adımlardan birisi olmaktaydı.

Peki hangi adliyeler bu durumu kapsadı?

İstanbul sınırları içerisinde yer alan tüm adliyeler için bu mesai saati düzenlenmiştir. Diğer illerdeki mesai saatleri de ilin Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre belirlenmiştir.

Valilik tarafından yapılacak olası bir yeni açıklama ile mesai saatlerinde yeni bir düzenleme gerçekleşebilir.

Ayrıca iş yoğunluğu, duruşma süreleri gibi sebeplerden dolayı her zaman belirlenen mesai saatleri içerisinde çıkış yapılamıyor. Bunu da alt bilgi olarak sizler ile paylaşalım.

İstanbul’da katip çalışma saatleri başlıklı yazımızı okudunuz. Diğer yazılarımızı okumak ve sitemizi incelemeye anasayfamız üzerinden başlayabilirsiniz. Katipsitesi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir