Tüm girdiğim işleri e-devlette nerede görebilirim?

E-devlet üzerinden adımıza ait neredeyse her bilgiye ulaşabiliyoruz. Adli sicil kaydından, ikametgah belgesine, yeni bir işe girerken istenen neredeyse tüm belgelere e-devletten alabiliyoruz. Peki Tüm girdiğim işleri e-devlette nerede görebilirim?

Daha önce giriş çıkış yaptığınız…

E-devlete giriş yaptıktan sonra; arama yerine 4A İşe Giriş Çıkış Bildirgesi yazarak ilgili sorgulamaya ulaşabilirsiniz. Bu sayfa üzerinde ilk işe giriş tarihinizi görebilir, daha önce çalıştığınız tüm işleri giriş çıkış tarihleri ile birlikte görebilirsiniz. İşe giriş çıkış bildirgesi https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-4a-ise-giris-cikis-bildirgesi linkinde yer almaktadır.

Aynı zamanda yeni girdiğiniz işler de…

Yeni bir işe girdiğiniz zaman sigortamı yatırıyorlar mı acaba sorusu aklınızdan gelip geçer, sigorta bildirimleri e-devlet sitesine gecikmeli olarak yansıyor. Fakat yukarıda belirttiğimiz 4A İşe Giriş Çıkış Bildirgesi ile giriş yaptığınız işi e-devlet sistemi üzerinden görüntüleyebilirsiniz. E-Devlet’te çalışıyor olarak gördüğünüz işin de sigortanızı yatırmıyor olması pek ihtimal dahilinde değildir.

Tüm girdiğim işleri e-devlette nerede görebilirim? başlıklı yazımızı okudunuz. Konuya ilişkin sorularınız ya da eklemek istedikleriniz var ise yorum kısmından iletebilirsiniz. Aynı zamanda E-Devlet kategorimize /e-devlet/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir