Zabıt katibi olmak için askerlik engel mi?

Zabıt katibi olmak binlerce kişinin hayali. Askerlik yapmayan memur adaylarının aklında ise umutlarını diri tutmak adına Zabıt katibi olmak için askerlik engel mi? sorusu geçer durur. Biz de düşüncelerimizi ve bildiklerimizi konuya dair aktaracağız. İşte detaylar…

Askerlik çağına henüz gelmedim, katip olabilir miyim?

Katip olabilmek için en az 18 yaşında olmanız gereklidir, askerlik çağına henüz gelmeyen kişiler için askerlik bir sorun değildir. 18 yaşını doldurup katip olan birçok örnek vardır.

Askerliği tecil ettirdim, katip olabilir miyim?

2019 yılında yayınlanan katip ilanı içerisinde, Genel Şartlar 3. maddesi gereğince “Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak” başlığı mevcuttur. Bu yoruma istinaden askerliğin ertelenmiş olması da katip olmak adına bir engel değildir. Memur olduktan sonra askerliğe gidebilirsiniz.

Askerlik çağına henüz gelmemiş olmak ya da tecil ettirmiş olmak durumları katip olmak için birer engel değildir. O nedenle ilan her an çıkacakmış gibi; klavye sınavına ve mülakata kendinizi hazır ediniz.

Zabıt katibi olmak için askerlik engel mi? başlıklı yazımızı okudunuz. Konuya dair eklemek istedikleriniz, eksik olduğunu düşündüğünüz hususlar var ise lütfen yorum bölümünden yazarak bize iletiniz. Bu şekilde yazımızı en sağlıklı şekilde zenginleştirerek; bilgiye ihtiyacı olan arkadaşlarımızı tatmin edebiliriz.

Sitemizde yer alan Zabıt Katibi kategorisine /zabit-katibi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat