Acil toplanma alanı sorgulaması nasıl yapılır?

Depremin kendini yeniden hatırlatması ile birlikte depremden sonra toplanma yerleri konusu gündem oldu. Haberlere göre, devlet yetkililerine göre ve halka göre çeşitli rakamlar söylendi. Biz de bu yazımız içerisinde Acil toplanma alanı sorgulaması nasıl yapılır? sorusunun yanıtını paylaşacağız. İşte konu ile ilgili olarak detaylar…

Acil toplanma alanı sorgulaması nasıl…

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından paylaşılan bu bilgiye E-DEVLET üzerinden ulaşabilirsiniz. Turkiye.gov.tr adresine T.C Kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra; ana sayfa üzerinde yer alana arama çubuğuna “AFAD” yazarak “Acil Toplanma Alanı Sorgulama” başlıklı yazıya giriniz.

Karşınıza çıkacak olan sayfa üzerinde il, ilçe, mahalle/köy, cadde/sokak bilgilerinizi girerek Sorgula butonuna tıklayın. Ardından seçtiğiniz adres haritada gösterilecek. Haritada kırmızı renk ile işaretlenmiş alanı seçerek adresinize en yakın 3 acil toplanma alanını görüntüleyebilirsiniz.

Depreme hazırlı olmakta fayda var…

Konu ile ilgili uzmanların görüşlerine göre; depreme hazırlıklı olmalıyız. Marmara bölgesinde 7 ve üzeri şiddetli bir deprem beklendiği sürekli söylenmektedir. Fakat bu konu hakkında net bir tarih verilemiyor. Bugün de olabilir, 10 yıl sonra da diye bir bilgi var. Yine de bizim depreme hazırlıklı olup; evimizde deprem çantamızı hazır bulundurmamız, acil toplanma alanını bilmemiz, deprem anında yapacağımız durumları bilmemiz hayati önem taşır.

İlgili diğer linkler: katipsitesi.com | E-Devlet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat