Adalet Bakanlığı ve CTE Mülakat Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Temmuz ayı içerisinde Adalet Bakanlığı ve CTE tarafından başvuruları tamamlanan 12 bin 713 kişilik personel alımının mülakatları yakın zamanda sonlandı. Adalet Bakanlığı ve CTE Mülakat Sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konu ile ilgili detaylar…

Hangi alanlarda memurluk alımı yapılmıştı?

Zabıt Katibi, icra katibi, cezaevi katibi, mübaşir, infaz koruma memuru, şoför, aşçı, avukat, teknisyen, psikolog, sosyal çalışmacı, istatistikçi, öğretmen, veteriner, hemşire, kaloriferci alımları 81 şehirde yapılmıştır. Personel alımı için ilk aşama Ağustos ayı içerisinde tamamlandı.

İlk aşamayı geçen adaylar…

İlk aşamayı geçen memur adayları Eylül ayı içerisinde sözlü mülakata alındı. Sözlü mülakata giren adaylara sorular soruldu. (BKNZ: 2019 Zabıt Katibi Mülakat Soruları)

Sözlü mülakat puanlaması aşağıdaki şekilde olmaktadır;

  • İstihdam edileceğiniz pozisyon hakkında mesleki bilgi (40 puan değerinde)
  • Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi (20 puan değerinde)
  • Genel Kültür (20 puan değerinde)
  • Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği (20 puan değerinde)

Sözlü mülakat sonucu performansınıza göre puanınız verilecektir. KPSS puanı ile mülakat puanı için ortalamanız alınacaktır. (Katip adayları için yapılan Klavye Testi sonucu da ortalamaya dahil edilir.)

Mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Mülakatlara giren adaylar mülakat sonuçlarını dört gözle bekliyorlar. Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanlığı ve CTE tarafından bilgi verilmedi. Önceki yıllarda açıklanan mülakat sonuçlarını incelediğimizde ortalama olarak 2 ay ile 3 ay sonra sonuçların açıklandığını söyleyebiliriz. Bu süre komisyona bağlı olarak daha erken ya da daha geç de olabilir. Yapılan tahminlere göre başarılı olan adayların işe başlama tarihi yıl başı gibi olmaktadır.

Adalet Bakanlığı ve CTE Mülakat Sonuçları ile ilgili olarak ilerleyen süreçlerde herhangi bir bilgi geldiğinde; sitemiz üzerinden açıklamaları yapacağız.

Katipsitesi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir