Aile hekimini nasıl değiştirebilirim? Aile hekimi değiştirme

Sağlık bakanlığı tarafından atanan aile hekimini şehir değişiklikliği, semt değişikliği ya da mevcut olan aile hekiminden memnun olmadığınız için değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu yazımız içerisinde Aile hekimini nasıl değiştirebilirim? Aile hekimi değiştirme adımları yer almaktadır. İşte konu ile ilgili olarak detaylar…

Aile hekimini nasıl değiştirebilirim? (En kolay yol)

Aile hekimini en kolay değiştirebileceğiniz yöntem e-devlet sitesi üzerinden olmaktadır. https://www.turkiye.gov.tr/saglik-aile-hekimi-degistirme linkine tıklayarak; T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yapınız. Ardından link sizi eNabız sitesine yönlendirecektir.

İlgili siteye giriş yaptıktan sonra sizden kayıt oluşturmanız istenecektir, eNabız sistemine kayıt olmak sizin için birçok kolaylık sağlayacaktır. Hastane girişleriniz, aşı kayıtlarınız gibi tüm sağlık ile ilgili kayıt bilgileriniz ilgili sistem üzerinde yer alacaktır. Aynı zamanda sistem üzerinde aile hekimi değişikliği, organ bağışı gibi birçok işlem de kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

E-Nabız sistemine giriş yaptıktan sonra https://enabiz.gov.tr/AileHekimiSecim linki üzerinden istediğiniz sağlık ocağını ve aile hekimini seçebilirsiniz.

Aile hekimini nasıl değiştirebilirim? başlıklı yazımızı okudunuz. Konu ile ilgili olarak görüşleriniz, eklemek istediğiniz bilgiler var ise yorumlarda belirtebilirsiniz.

E-Devlet | Katipsitesi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyatbahçeşehir araç kiralamaataşehir evden eve nakliyatataköy araç kiralamaadalar evden eve nakliyat