L tipi cezaevinde hangi suçlular kalır?

Türk infaz sisteminde bulunan cezaevlerinden birisi de L tipi cezaevleridir. Peki L tipi cezaevi nedir? L tipi cezaevinde hangi suçlular kalır? Konuya ilişkin detaylar yazımızdadır. İşte o detaylar…

L tipi cezaevi nedir?

L tipi cezaevlerinde birçok özellik bulunmaktadır. Yüzlerce kişinin aynı anda kalabileceği ve uluslararsı standartlara göre inşa edilmektedir. L tipi ceza infaz kurumları kapalı cezaevleridir. Bu ceza infaz kurumlarında 61 adet 7 kişilik koğuş, 4 adet 3 kişilik, 40 adet de tek kişilik koğuş bulunmaktadır.

Aynı zamanda…

L tipi cezaevlerinde güvenlik üst düzey seviyededir. Koğuşlarda güvenlik kameraları bulunmakta ve 7 gün 24 saat yılın her günü her saniyesi izlenir. Tabi sadece koğuşlarda değil, aynı zamanda yemekhane, temizlik alanları, yaşam alanları, ziyaret alanları, görüşme alanları ve hastane da kameralar tarafından izlenmektedir. Ceza infaz kurumlarının her köşesinde infaz koruma memurları ile donatılmıştır. Ayrıca emniyet güçleri, jandarma ve askerler de görev yapmaktadır. Güvenlik üst düzeydedir.

L tipi cezaevinde hangi suçlular kalır?

L tipi cezaevleri kapalı ve ağır olarak tanımlanmaktadır. Bu cezaevlerinde terör örgütü üyeleri, cinayet suçluları, cinsel taciz suçu işleyenler, çocuk ve bebek tacizcileri, cinayet suçluları gibi ağır suçlar işleyen suçlular yatar. Kadın ve erkekler farklı bloklarda bulunan farklı koğuşlarda infazını gerçekleştirmektedir.

L tipi ceza evinde hangi suçlular kalır? başlıklı yazımızı okudunuz. Konu ile ilgili olarak görüşleriniz, eklemek istediğiniz bilgiler var ise yorumlarda belirtebilirsiniz. Ayrıca F tipi cezaevi özellikleri ile ilgili bilgi edinmek için; buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir