Mülakat sonrası polis soruşturması ne anlama geliyor?

Temmuz ayı içerisinde Adalet Bakanlığı ve CTE tarafından başvuruları tamamlanan 12 bin 713 kişilik personel alımının mülakatlara yakın zamanda sonlandı. Mülakattan sonra adeta “şehir efsanesine” dönüşmüş olan Mülakat sonrası polis soruşturması ne anlama geliyor? sorusu memur adaylarının akıllarını kurcalamaya devam ediyor. Yaptığımız araştırmalara göre sonuçları yazımız içerisinde paylaşıyoruz. İşte konu ile ilgili detaylar…

Hangi memurluk alanları için polis soruşturulması yapılıyor?

İnfaz koruma memuru, zabıt katibi, icra katibi, mübaşir, cezaevi katibi gibi Adalet Bakanlığı’na bağlı memurluk alanları için araştırmalar yapıldığı söyleniyor.

Peki Mülakat sonrası polis soruşturması ne anlama geliyor?

Evet gelelim asıl meseleye. Polisin adınıza soruşturma yapıyor olması direkt kazandığınız anlamına gelmiyor. Yaptığımız araştırmalara göre; polisin soruşturma yapmadığı memur adaylarının da asil olarak atandığını öğrendik. Aynı zamanda polis tarafından soruşturma yapılan adayların başarısız olduğunu da gördük.

  • Polisler, araştırma yaparken adresinize ya da muhtarlığa gelmektedir. Bu nedenle adres bilgilerinizi de teyit ediyor olmaktadır.
  • Güvenlik soruşturmaları kapsamında yeterince bilgi sahibi olunmayan adaylar için de muhtar ve komşularınızdan da bilgi talep edilmektedir. (Adaylığı bulunan herkes için güvenlik soruşturması yapıldığı biliniyor.)
Mülakattan sonra adınıza polis soruşturması yapılmadı ise

Girdiğiniz mülakat sonunda diğer adaylar gibi adınıza polis soruşturması yapılmadı ise korkmanıza gerek yoktur. Önceki memur alımlarında “benim için polis soruşturulması yapılmadı” diyen adayların atamalarının yapıldığını belirtmiştik.

Mülakat sonrası polis soruşturması ne anlama geliyor? başlıklı yazımızı okudunuz. Konu ile ilgili olarak görüşleriniz, eklemek istediğiniz bilgiler var ise yorumlarda belirtebilirsiniz.

Adalet Bakanlığı ve CTE Mülakat Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Zabıt Katibi 2019 Mülakat Soruları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir