YSK 255 personel alımı yapıyor

Yüksek Seçim Kurulu başkanlığı insan kaynakları dairesi başkanlığı açıktan personel alım ilanı yayınladı. Bu ilana göre; YSK 255 personel alımı yapıyor olmaktadır. İlan ile ilgili olarak tüm detaylar yazımızda…

Başvuru zamanı şekli ve diğer hususlar nelerdir?

Başvuru 14 Ekim saat 09:00 itibari ile başlayıp 21 Ekim 2019 tarihi mesai bitimi itibari ile sona erecektir. Başvurular Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı kurumsal internet sitesi yani ysk.gov.tr üzerinde yer alan müracaat formunun elektronik ortamda doldurulması ile yapılacaktır.

Elektronik ortamda yapılan başvuru adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Başvuru işlemini uygun şekilde yaparak tamamlayan adaylara başvuru kayıt
numarası sistem tarafından otomatik olarak verilecektir. Adaylar her bir kadro ve unvan için yalnızca bir adet başvuru yapabileceklerdir. Aynı adayın birden fazla kadro ve unvan için başvuru yapması halinde tüm başvuruları geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenlerin kazanmış olsalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

Sözlü sınava, KPSS başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının beş katı aday çağırılacaktır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava çağırılacaktır. Sıralamalar unvan bazında ayrı ayrı yapılacaktır.
Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ad ve soyadları ile sınav yerleri, sözlü sınav tarihinden en az beş gün önce Başkanlık kurumsal internet sitesinde ilan edilmek suretiyle duyurulacaktır. Ayrıca adaylara yazılı bildirimde bulunulmayacaktır.

Başvuru şartları nelerdir?
  • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak,
  • İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak,
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
  • 2018 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSS94 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak.

YSK Merkez Teşkilatı ve Taşra Teşkilatı için alım yapılmaktadır. YSK Merkez Teşkilatı için alım bilgileri aşağıda yer alan tablodaki gibidir. Taşra Teşkilatı için ise Zabıt Katibi ve Hizmetli alımları yapılmaktadır.

YSK Taşra Teşkilatı ve diğer tüm detaylara Yüksek Seçim Kurulu tarafından oluşturulmuş olan PDF dosyası üzerinden ulaşabilirsiniz. İlgili ilanın bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YSK 255 personel alımı yapıyor başlıklı yazımızı okudunuz. Konu ile ilgili olarak görüşleriniz, eklemek istediğiniz bilgiler var ise yorumlarda belirtebilirsiniz.

Mesleki Bilgi veHukuki Terimler başlıklı kategorilerimizi incelemek isteyebilirsiniz.

liseli porno izle

xhamster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyatbahçeşehir araç kiralamaataşehir evden eve nakliyatataköy araç kiralamaadalar evden eve nakliyat